Hoşgeldiniz  

CHP ÇATALCA’DAN BELEDİYE BAŞKANI MESUT ÜNER’E SORU BOMBARDIMANI

admin | 16 Temmuz 2020 | Asayiş, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çatalca CHP Çatalca İlçe Örgütü Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve ekibine bir dizi sorular sordu. Soruların büyük bir bölümü Millet Bahçesi hakkında olurken Mesut Üner ve ekibinin halka ve meclise hiçbir bilgi dahi vermeden apar topar yangından mal kaçırır gibi yıkımlar gerçekleştirmesinin nedenini sordu.

Pazar yeri dükkanları ve arazi satışından elde edilen 40 milyon lira gelirin akıbetinin yanında ağaç kesimleri ve Rüzgar enerjisi hakkında da bir dizi soru soran CHP İlçe örgütü sorduğu bu sorularla bir nevi halkın bilgilendirmediği mesajını verdi. Çatalca CHP İlçe Örgütü’nün halka el ilanları şeklinde Mesut Üner ve ekibine sorduğu sorulan tam metni ise şöyle:

ÇATALCA HALKINA DUYURU

Pandemi süreci dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ve yardımsever dostlarımızın katkıları ile bizlere gönderdiği yardım kolilerinin ihtiyacı olan ailelere bir an önce ulaştırmaya çalışırken,

ÇATALCA Belediyesi’nin henüz yıkım kararı onaylanmamışken apar topar “Millet Bahçesi” adı altında Çatalcamızın tarihine tanıklık etmiş Milli bayramlarımızın kutlandığı her türlü spor aktivitesinin yapıldığı Ziya Altınoğlu Stadyumu kışın çocuklarımızın basketbol, voleybol vb. kurslarının yapıldığı kapalı spor salonumuzun yıkımları yapılmıştır.

Pandemi sürecinde insanlar canları ile uğraşırken yangından mal kaçırır gibi yapılan ihalenin sebebi nedir?

Buna göre;

Çatalca Belediye Başkanlığına soruyoruz.

 • Herhangi bir gazetede bununla ilgili bir ilan verildi mi?
 • Verildi ise ihalenin konusu, niteliği, hangi usulle yapılacağı, tahmin edilen bedeli, tarihi, saati, geçici teminat miktarı ilanda belirtildi mi? Ve bu konuda meclis üyeleri bilgilendirildi mi?
 • Bahsedilen spor komplekslerindeki çelik makaslar ve çatı kaplamaları bu ihaleye dahil midir?
 • Buradan çıkan malzemelerin bazı köylerimizde yapılacak kapalı alanlar için bu malzemeleri yıkan firmadan tekrar satın mı alındı? Millet Bahçesi ihalesinin yapılıp, yapılmadığı konusunda halkı bilgilendirmeniz gerekmektedir
 • İzzettin Mahallesi 192 Ada54 Parsel 87,745 m2 yeri olan YETİM VAKFI kimlerindir? Burası ne amaçla kullanılacaktır? Satış bedeli olan 40.000,000 TL belediyenin hesaplarına girdi mi?
 • Millet Bahçesi ve Meydan çalışmaları kapsamında belediye dükkanlarında bulunan esnafın mağdur edilmemesi konusunda neler yapılmıştır? Sanayi sitesi önünde başlayan dükkanların yapımı neden durdurulmuştur?
 • Çatalca ilçe sınırları içerisinde bulunan piknik alanları kimlere kiraya verilmiştir? İstabul Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu Çatalca Sulh Hukuk Mahkemesi’nde kiracılığın tespit davaları devam ederken mahkeme kararları istinaf edilmiş ve hukukun devam ettiği bu durumda belediye hangi yasaya dayanarak bu alanları kiraya vermektedir?
 • Karacaköy ve Karamandere Mahallesi’nde yapılması planlanan RES( Rüzgar Enerji Santrali) ile ilgili belediyenin yaptığı herhangi bir çalışma var mı? Bu konularla ilgili meclis üyelerimizin bilgisi var mı?
 • Bölgede kesilecek orman alanımızın ne kadar olduğu konusunda halkımıza bilgi verildi mi?
  ÇED raporuna uygun mu?
  ÇATALCA CUMHURİYET HALK PARTİSİ
727 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle