Hoşgeldiniz  

Çatalca’da Şehitler için lokma dağıtıldı

admin | 21 Temmuz 2020 | Asayiş, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çatalca Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız, bayrağımız, demokrasimiz uğruna şehit olan tüm şehitlerimiz için Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara lokma dağıttı.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız, bayrağımız, demokrasimiz uğruna şehit olan tüm şehitlerimiz için Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara lokma dağıttırdı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı kapsamında Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen lokma dağıtımına, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti ve MHP Meclis Üyeleri ve AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan’da eşlik etti.


“Şehitlerimizin ruhları şad olsun” sözleriyle dua eden vatandaşlar, Başkan Mesut Üner’e şehitlerimiz için gerçekleştirdiği anlamlı etkinlik için çok teşekkür ettiklerini belirttiler.

Şehitlerimizin ruhu şad olsun

Çatalca Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından ilçede düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü anma etkinlikleri ile vatan, bayrak uğruna canlarını veren tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle, bu uğurda mücadele veren kahraman gazilerimiz saygı ve şükranla anıldı.


15 Temmuz’un milletimizin demokrasi destanı yazdığı tarih olduğunu dile getirerek, “ Bundan 4 yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirildi. 15 Temmuz; nice zaferlerle dolu tarihimizde olduğu gibi milletimizin sahip olduğu ulusal bilinçle ve büyük bir cesaretle yazdığı demokrasi zaferidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Hayatı ve özgürlüğü için ölümü göze alan bir millet asla yenilmez.” Gazilerimizin her birine sağlıklı ve uzun ömürler diliyor, vatanımızda huzur içinde yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerinde bulunan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in talimatlarıyla, Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan 15 Temmuz logolu mevlit şekerleri, şehitlerimiz için cuma namazı çıkışı vatandaşlara ikram edildi.

549 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.