Hoşgeldiniz  

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in 4 Projesi Ödül Aldı

admin | 01 Ekim 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in ilçede hayata geçirmeye başladığı 4 proje ödüle layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle; Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği 2019 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları internet ortamında gerçekleştirilen jüri toplantısıyla belirlendi. 39 Belediyenin 67 proje ile başvurduğu yarışmada Çatalca Belediyesi Proje Ödülünü kazandı.

Belediye Başkanı Mesut Üner’in önem verdiği 4 proje olan “Tarihi Kaleiçi Surları Restorasyon Projesi, Karacaköy Mahallesi Taşmektep Restorasyon Projesi, Kaleiçi Mahallesi Maliye Lojmanı Uygulama Projesi ve Topuklu Çeşmesi Restorasyon Projesi” Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Proje Ödülünün sahibi oldu.

Jüri Üyelerince ödül alan projeler; Kale içinde aynı alanda bulunan çalışmaların bütüncül bir senaryo oluşturması ve farklı karakterde yapılarda yürüttüğü çalışmalarında farklı kullanımlara yönelik etkileşimi ön plana çıkaracağı belirtilirken, düzenlenen ödül töreninde Çatalca Belediye’sinin ödülü, Başkan Yardımcısı İkram Kaya ve AK Parti Meclis Üyesi Turhan Uçar tarafından alındı.

Çatalca’mız Adına Gurur Duyuyoruz

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner “Çatalca’mızın tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak, İlçemizi tarihi dokusu bozulmadan gelecek nesillere aktarmak amacıyla yaptığımız projelerden 4 tanesinin yer aldığı çalışmamız ile Tarihi Kentler Birliği’nden bu anlamlı ödülü almaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. M.Ö 2000 yıllarına dayanan tarihsel ve kültürel zenginliğimizle bu ödül Çatalca’mız adına gurur vericidir. Devam eden projelerimizin tamamlanması, yenilerinin hayata geçirilmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Ödüllü projelerimizin uygulamasını da başlatmış bulunmaktayız. Çatalca’mıza hayırlı olsun” sözleriyle ödülün ilçeye hayırlı olmasını diledi.

109 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Marmara Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.